top of page
חיפוש

יפה ובטוח: מדריך לבחירת צמיגים חדשים לרכב

לא צריך להיות מומחים לצמיגים כדי להכיר את המשפט: הצמיגים הם החיבור הישיר של הרכב עם הכביש", אבל לא כולם מבינים את משמעות הדבר.

האמת היא, שאנחנו בצמיגי דניאל, עם 30 שנות ניסיון בתחום הצמיגים, יכולים להעיד ולומר גם לכם: צמיגים הם החלק החשוב ביותר ברכב לשמירה על בטיחות הנסיעה.

נשמע לכם מוזר? המשיכו לקרוא.


צמיגים


בחירת צמיגים - אחת הבחירות החשובות שתעשו לגבי הרכב שלכם

צמיגים מודרניים מיוצרים בתהליך ארוך ומורכב, שכל תפקידו להביא אל הצרכנים תוצר ששומר על בטיחות הנסיעה ברכב, שיש לו עמידות וחוזק מספיקים כדי לעמוד בשחיקה, במשקל, במהירות, במזג האוויר ובתנאי השטח - עד שיחליפו אותו.


אבל שוק הצמיגים רווי בדגמים שונים, יצרנים שונים וגם צמיגים עם תאריכי ייצור שונים, רמות ואיכויות שונות ולא פחות חשוב - צמיגים מתאימים לסוגים שונים לגמרי של כלי רכב.

אם כך, איך בוחרים את הצמיגים המתאימים לרכב שלכם, בלי לפגוע ברמת הבטיחות של הרכב?

6 טיפים שיעזרו לכם לבחור נכון

 • להגיע למכון צמיגים מקצועי ולהתייעץ עם אנשי המקצוע - אין כמו עין מקצועית וידע מקצועי רחב, לצד ניסיון של שנים רבות, כדי להבטיח לכם שתקבלו את הצמיגים המתאימים ביותר לרכב שלכם.

 • לבדוק בספר הרכב - מידות הצמיגים המתאימים לרכב שלכם מופיעים שם וחשוב להיצמד אל המידות שקבע היצרן.


 • לבדוק בטופס רישיון הרכב - בעיקר אם אתם לא מוצאים את ספר הרכב, אך גם אם אתם רוצים למצוא אותן בקלות ומהירות - בצד ימין מופיעה סדרה של ספרות, שלכאורה אין ביניהן קשר, אך חישוב קל של הספרות הללו ייתן לכם את מידות הצמיג המומלצות לרכב שלכם.

 • לבדוק שהצמיג מגיע עם תו תקן רלוונטי - בישראל נהוג לשווק צמיגים עם תו תקן אירופאי, או אמריקאי. בדקו שגם על הצמיגים שאתם רוצים לקנות מופיע תו תקן כזה.

 • לקרוא ולהבין הכתובות המוטבעות על הצמיג, מציגות את תאריך הייצור שלו ואת מידותיו, כדי שתהיו בטוחים שאתם לוקחים את הצמיגים המתאימים ביותר לרכב שלכם.

 • לבחור יצרן אמין ומוכר, שאתם יודעים שאפשר לסמוך על הצמיגים שלו - יש לא מעט יצרני צמיגי איכות בעולם, לצד יצרנים פחות מוכרים. אם אתם מעוניינים לקנות מיצרן לא מוכר בגלל המחירים הנמוכים, בדקו את איכות הצמיג מול אנשי מקצוע אמינים, שיוכלו להעיד על איכות הצמיג, לפני שתתקינו אותו ברכב שלכם.

 • לבדוק את תאריך הייצור של הצמיג - אמנם החוק בישראל מתיר מכירה של צמיגים עד 6 שנים מיום הייצור שלהם, אבל לא מעט מומחיפ יאמרו לכם, שלא כדאי לקנות צמיג בן יותר מ-3 שני ורצוי שיהיה לא יותר מבן שנה.

איכות ובטיחות - עובדה, או מיתוס?

 • התכונה הכי חשובה של צמיגי איכות היא יכולת הבלימה על כביש רטוב - לא נכון! צמיגים בעלי יכולת בלימה מהירה על כביש רטוב, עשויים להיות בעלי יכולת בלימה פחות טובה על כביש יבש, למשל ולכן חשוב לבחון את סך היכולות של הצמיג לפני שבוחרים.

 • לחץ אוויר תקין חשוב יותר מצמיג איכותי - נכון! בדיקה שבועית של לחץ האוויר בצמיגים שלכם יכולה להאריך את חיי הצמיגים וגם לחסוך מכם תאונות מיותרות. לעומת זאת, גם אם תקנו צמיגים יקרים ואיכותיים ולא תשמרו עליהם, הם עלולים להיהרס בגלל הטיפול הלקוי ולפגוע גם בבטיחות הנסיעה.

 • יצרן הרכב התקין על הרכב את הצמיגים הטובים לו ביותר - לא נכון! צמיג איכותי ומתאים לרכב, לא מיד מגיע מהיצרן. לא פעם אפשר לראות רכב חדש מהניילון, שמגיע עם צמיגים לא מתאימים, אותם יש להחליף.

איך לקרוא את המספרים המוטבעים על הצמיג?

יש כמה סדרות מספרים המוטבעות על גבי הצמיג, המציינות את מידות הצמיג, דירוג אחיזה בכביש רטוב, דירוג היעילות והחיסכון בדלק, תאריך ייצור ואפילו דירוג הרעש של הצמיג. קבלו הסבר קצר על קריאה נכונה של המספרים:

 • את מידות הצמיג מציינים בסדרה של שלושה מספרים, שביניהן אות אנגלית גדולה, כמו למשל: 185/65R15

טיפול בצמיג

 • המספר 185 מציין את רוחב סוליית הצמיג במילימטר, המספר 65 מציין את היחס בין גובה הצמיג ורוחבו, האות R מציינת את העובדה שזהו צמיג רדיאלי, כמו רוב הצמיגים בימינו והמספר 15 מציין את קוטר הגלגל באינצ'ים.

 • התאמה למשקל ומהירות מירבית של הרכב - ברישיון הרכב תמצאו סדרות מספרים, שמייצרות את המידות המתאימות לרכב שלכם. הספרות 88H, למשל. המספר מציין את הצמיג המתאים למשקל הרכב והאות H מציינת את המהירות. כשאתם מחפשים צמיגים לרכב, חפשו כאלה שמוטבעים עליהם אותם הסימנים.

 • דירוג אחיזה בכביש רטוב - על הצמיג ראו ציור של ענן מוריד גשם, לצד צמיג על כביש רטוב. הדירוג נע בין האות A לאות G, כאשר A זה הכי יעיל ו G הכי פחות. הרווח בין אות לאות מציין מרחק של 3-6 מטרים נוספים עד לעצירה מוחלטת על כביש רטוב, במקרה של נסיעה במהירות 80 קמ"ש.

 • דירוג חיסכון בדלק - חפשו על הצמיג סמל מוטבע של צמיג לצד משאבת דלק. גם כאן הדירוג מצויין לפי אותיות A-G, כאשר ההבדל בין אות לאות הוא כליטר אחד נוסף של דלק לכל אלף קילומטר נסיעה. המשמעות היא חיסכון משמעותי בהוצאות הדלק.

בשורה התחתונה

צמיגי איכות יכולים להגיע גם מיצרנים פחות מוכרים, העיקר שיש להם תו תקן. גם צמיגים איכותיים, עלולים להתבלות במהירות ולא לספק את רמת הבטיחות המתבקשת אם תתחזקו אותם כראוי וגם אם הם לא מתאימים במידותיהם בדיוק לרכב שלכם.


אנחנו בצמיגי דניאל מספקים צמיגי איכות לכל סוגי הרכבים כבר עשרות שנים ונשמח לקבל גם אתכם למעגל הלקוחות המרוצים שלנו, לייעץ לכם בבחירת צמיגים מתאימים ולספק לכם שירותי בטיחות נוספים לרכב.

351 צפיות0 תגובות

Comentarios


 לייעוץ טלפוני ומידע נוסף: 072-3941-706

bottom of page